2004 m. „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pareiškė, kad slaptažodžių greitai nebeužteks, norint patikimai apsaugoti informaciją, tačiau mes vis dar jais naudojamės.
Dar 2004 m. kompanijos „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pareiškė, kad slaptažodžių greitai nebeužteks, norint patikimai apsaugoti informaciją. Tačiau praėjo 12 metų, o mes vis dar jais naudojamės. Tad kokia visgi jų ateitis?
Slaptažodžiai nebegarantuoja apsaugos
Slaptažodžius valdančios bendrovės „Dashlane“ duomenimis, šiuolaikiniam žmogui tenka įsiminti net apie 90 slaptažodžių. Dėl to žmonės susigalvoja paprastus, silpnus slaptažodžius, taip pat naudoja tą patį slaptažodį daugybėje skirtingų tinklalapių.
„Telesign“ atlikta apklausa rodo, kad 69 proc. ekspertų mano, jog tik vartotojo vardo ir slaptažodžio naudojimas negarantuoja pakankamo apsaugos lygio. 72 proc. įsitikinę, kad jų bendrovėse slaptažodžiai nebebus naudojami 2025 m.
Biometrijos bumas
Pirštų atspaudai, balso ir veido atpažinimas, akies rainelės ir plaštakos venų skenavimas – turime daugybę bandomų, bet vis dar plačiai neįsigalinčių biometrijos būdų, naudojamų apsaugai.
Kai kurie Artimųjų Rytų bankai siūlo klientams kombinuotą biometrijos būdą – veido atpažinimą ir pirštų atspaudų skenavimą. Vienas Didžiosios Britanijos bankas neseniai anonsavo klientų balso atpažinimo technologiją. „Worldpay“ įmonės viduje testuoja venų atpažinimo technologiją.
Slaptažodžių ateitis
Kad slaptažodžiai visai išnyks, šiuo metu nebemanoma. Greičiausiai apsaugai bus naudojamas įvairių priemonių rinkinys. Slaptažodžiai bus naudojami kartu su biometriniais atpažinimo būdais.