Kuriamos galimybės aktyvesnei pameistrystės plėtrai Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. gruodžio 23 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Europos profesinio mokymo plėtros centro (CEDEFOP) eksperte Irina Jemeljanova. Susitikimo metu aptartos pameistrystės mokymo formos stiprinimo Lietuvoje galimybės, kiti praktinio mokymo klausimai, taip pat Lietuvos Vyriausybės jaunimo užimtumo skatinimo politika mokymosi visą gyvenimą kontekste.

Švietimo ir mokslo ministerijos kvietimu, CEDEFOP – bendradarbiaudamas su Lietuvos profesinio mokymo, studijų institucijomis, darbdavių organizacijomis – atlieka išsamią pameistrystės diegimo Lietuvoje analizę. Susitikimo metu aptarti tarpiniai atliekamos analizės rezultatai, pirmieji interviu su įvairiomis grupėmis rezultatai, galimi veiksmai profesinio mokymo politikos ir praktikos lygiu, siekiant, kad pameistrystės mokymo forma veiktų ir suteiktų kokybišką mokymosi patirtį.

CEDEFOP atliekamos analizės pagrindu 2015 metų pavasarį bus parengtos rekomendacijos padėsiančios Lietuvos Vyriausybei rasti veiksmingų būdų didinant profesinio mokymo patrauklumą ir mažinant jaunimo nedarbą, motyvuojant jaunus ir vyresnius asmenis įgyti profesinę kvalifikaciją ir greičiau įsidarbinti, taip pat skatinant aktyvesnį profesinio mokymo įstaigų ir verslo organizacijų bendradarbiavimą.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, CEDEFOP atlikta analizė ir pateiktos rekomendacijos padės dar labiau sustiprinti praktinį specialistų rengimą pagal darbo rinkos poreikius. Aktyvus pameistrystės diegimas mūsų profesiniam mokymui suteiks lankstumo, tvirtų bendradarbiavimo ryšių su verslu, kadangi darbdaviai patys prisiimtų atsakomybę už mokymą darbo vietose.

Pameistrystė – tokia profesinio mokymo forma, didžiąją dalį laiko sudaro praktika realioje darbo vietoje. Lietuvoje pameistrystė įteisinta kaip viena iš profesinio mokymo organizavimo formų, tačiau ji vis dar taikoma retai.

Profesinio mokymo populiarumas ir paklausa Lietuvoje auga. Šiemet profesijos panoro mokytis per 21 tūkst. jaunuolių, iš viso profesijos mokosi beveik 50 tūkst. mokinių. Šiuo metu Lietuvoje veikia 74 profesinio mokymo įstaigos, 22 iš jų - jau atidaryti modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai. Panaudojant ES struktūrinių fondų paramą Lietuvoje jų steigiama per 40. Didžiąją profesijos mokymosi laiko dalį, apie 70 proc., jau sudaro praktinis mokymas mokykloje ar įmonėje.

Profesinėse mokyklose teikiamas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas ir kartu profesinė kvalifikacija.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »