Kuriamos galimybės aktyvesnei pameistrystės plėtrai Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. gruodžio 23 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Europos profesinio mokymo plėtros centro (CEDEFOP) eksperte Irina Jemeljanova. Susitikimo metu aptartos pameistrystės mokymo formos stiprinimo Lietuvoje galimybės, kiti praktinio mokymo klausimai, taip pat Lietuvos Vyriausybės jaunimo užimtumo skatinimo politika mokymosi visą gyvenimą kontekste.

Švietimo ir mokslo ministerijos kvietimu, CEDEFOP – bendradarbiaudamas su Lietuvos profesinio mokymo, studijų institucijomis, darbdavių organizacijomis – atlieka išsamią pameistrystės diegimo Lietuvoje analizę. Susitikimo metu aptarti tarpiniai atliekamos analizės rezultatai, pirmieji interviu su įvairiomis grupėmis rezultatai, galimi veiksmai profesinio mokymo politikos ir praktikos lygiu, siekiant, kad pameistrystės mokymo forma veiktų ir suteiktų kokybišką mokymosi patirtį.

CEDEFOP atliekamos analizės pagrindu 2015 metų pavasarį bus parengtos rekomendacijos padėsiančios Lietuvos Vyriausybei rasti veiksmingų būdų didinant profesinio mokymo patrauklumą ir mažinant jaunimo nedarbą, motyvuojant jaunus ir vyresnius asmenis įgyti profesinę kvalifikaciją ir greičiau įsidarbinti, taip pat skatinant aktyvesnį profesinio mokymo įstaigų ir verslo organizacijų bendradarbiavimą.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, CEDEFOP atlikta analizė ir pateiktos rekomendacijos padės dar labiau sustiprinti praktinį specialistų rengimą pagal darbo rinkos poreikius. Aktyvus pameistrystės diegimas mūsų profesiniam mokymui suteiks lankstumo, tvirtų bendradarbiavimo ryšių su verslu, kadangi darbdaviai patys prisiimtų atsakomybę už mokymą darbo vietose.

Pameistrystė – tokia profesinio mokymo forma, didžiąją dalį laiko sudaro praktika realioje darbo vietoje. Lietuvoje pameistrystė įteisinta kaip viena iš profesinio mokymo organizavimo formų, tačiau ji vis dar taikoma retai.

Profesinio mokymo populiarumas ir paklausa Lietuvoje auga. Šiemet profesijos panoro mokytis per 21 tūkst. jaunuolių, iš viso profesijos mokosi beveik 50 tūkst. mokinių. Šiuo metu Lietuvoje veikia 74 profesinio mokymo įstaigos, 22 iš jų - jau atidaryti modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai. Panaudojant ES struktūrinių fondų paramą Lietuvoje jų steigiama per 40. Didžiąją profesijos mokymosi laiko dalį, apie 70 proc., jau sudaro praktinis mokymas mokykloje ar įmonėje.

Profesinėse mokyklose teikiamas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas ir kartu profesinė kvalifikacija.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »