NASA pripažino KTU atliktus palydovo bandymus

Publikuota: 2013 m. lapkričio 23 d. šeštadienis

KTU Technologinių sistemų diagnostikos instituto Mašinų vibracijų ir akustinių triukšmų lygio bandymų akredituotoje laboratorijoje atliktų palydovo „Litsat–1“ mechaninių bandymų protokolai buvo pateikti NASA. Tyrimai, kuriais buvo siekiama įsitikinti Universitete sukurto palydovo „LitSat–1“ mechaniniu patvarumu, buvo pripažinti NASA specialistų, kas užtikrino, kad palydovas atitinka numatytus reikalavimus ir gali kilti į kosmosą. 

Numatyti vibraciniai ir smūgio bandymai buvo atliekami prieš pat palydovui iškeliaujant į Hjustoną. Jų metu, imituojant pakilimo į kosmosą apkrovas, buvo tiriamas paties palydovo „LitSat–1“ ir jo saulės elementų mechaninis atsparumas ir funkcionavimas. 

Hjustone apsilankiusiai „Misija Lituanica 80“ komandai JAV kompanija „NanoRacs“ pranešė, kad pirmasis lietuviškas KTU palydovas „LitSat–1 atitinka bendruosius mažiesiems palydovams keliamus NASA saugumo reikalavimus ir yra parengtas skrydžiui. Papildomo testavimo NASA daugiau neatliko – ji pasikliovė Universiteto mokslininkų atliktais bandymais. 

Laboratorijos vedėjo Ramūno Gulbino teigimu, sėkmingus bandymus lėmė šios antrąjį veiklos dešimtmetį pradėjusios bandymų laboratorijos darbuotojų kvalifikacija ir ilgametė patirtis. Laboratorija atitinka visus Lietuvos dokumentų ir tarptautinių standartų reikalavimus akredituotoms laboratorijoms. 

Nuosekliai vykdydama Nacionalinio akreditacijos biuro politiką, laboratorija šiais metais taip pat dalyvavo tarptautinėje kompetentingų organizatorių vykdomoje palyginamųjų bandymų bei kompetencijos patikrinimo programoje (PT/ILAC) Čekijoje ir buvo gerai įvertinta.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »