NASA pripažino KTU atliktus palydovo bandymus

Publikuota: 2013 m. lapkričio 23 d. šeštadienis

KTU Technologinių sistemų diagnostikos instituto Mašinų vibracijų ir akustinių triukšmų lygio bandymų akredituotoje laboratorijoje atliktų palydovo „Litsat–1“ mechaninių bandymų protokolai buvo pateikti NASA. Tyrimai, kuriais buvo siekiama įsitikinti Universitete sukurto palydovo „LitSat–1“ mechaniniu patvarumu, buvo pripažinti NASA specialistų, kas užtikrino, kad palydovas atitinka numatytus reikalavimus ir gali kilti į kosmosą. 

Numatyti vibraciniai ir smūgio bandymai buvo atliekami prieš pat palydovui iškeliaujant į Hjustoną. Jų metu, imituojant pakilimo į kosmosą apkrovas, buvo tiriamas paties palydovo „LitSat–1“ ir jo saulės elementų mechaninis atsparumas ir funkcionavimas. 

Hjustone apsilankiusiai „Misija Lituanica 80“ komandai JAV kompanija „NanoRacs“ pranešė, kad pirmasis lietuviškas KTU palydovas „LitSat–1 atitinka bendruosius mažiesiems palydovams keliamus NASA saugumo reikalavimus ir yra parengtas skrydžiui. Papildomo testavimo NASA daugiau neatliko – ji pasikliovė Universiteto mokslininkų atliktais bandymais. 

Laboratorijos vedėjo Ramūno Gulbino teigimu, sėkmingus bandymus lėmė šios antrąjį veiklos dešimtmetį pradėjusios bandymų laboratorijos darbuotojų kvalifikacija ir ilgametė patirtis. Laboratorija atitinka visus Lietuvos dokumentų ir tarptautinių standartų reikalavimus akredituotoms laboratorijoms. 

Nuosekliai vykdydama Nacionalinio akreditacijos biuro politiką, laboratorija šiais metais taip pat dalyvavo tarptautinėje kompetentingų organizatorių vykdomoje palyginamųjų bandymų bei kompetencijos patikrinimo programoje (PT/ILAC) Čekijoje ir buvo gerai įvertinta.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »