SMS žinutei – 20 metų

Publikuota: 2012 m. gruodžio 4 d. antradienis

Gruodžio 3 d. sukako 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS („Short Message Service“).

Trumpųjų žinučių priešistorė prasidėjo žymiai anksčiau nei prieš 20 metų. Dar 1984 m. į komandiruotę Kopenhagoje (Danija) buvo išsiųstas vienas iš kompanijos „Nokia“ inžinierių Matti Makkonenas. Jis su kolegomis vienoje iš Danijos sostinės picerijų sugalvojo padiskutuoti apie galimybę per GSM tinklus ne tik atlikti balso skambučius, tačiau ir keistis SMS žinutėmis. Pradėta diskusija realybe virto po aštuonerių metų, tačiau idėją įgyvendino D. Britanijos kompanijos „Sema Group“ 22 metų programuotojas Neilas Papworthas, kartu dirbęs ir gerai žinomoje kompanijoje „Vodafone“, kur tuomet buvo kuriamas SMS centras.

Būtent Neilas Papworthas 1992 m. gruodžio 3 d. išsiuntė pirmąją pasaulyje SMS žinutę su tekstu „Merry Christmas“. Ji buvo skirta „Vodafone“ vadovui Richardui Jarvis, šis žinutę gavo į savo tuomet visai neišmanų mobiliojo ryšio telefoną „Orbitel 901“, svėrusį net 2,1 kg.

Mobilieji telefonai anuomet buvo be klaviatūrų, tad Neilas žinutę surinko kompiuterio klaviatūra.

Kaip ir kiekviena naujovė, SMS žinučių paslauga vystėsi gana lėtai. 1995 m. per mėnesį buvo išsiunčiama maždaug viena žinutė per pustrečio mėnesio. Tačiau vos po penkerių metų (2000 m.) jau buvo išsiųsta apie 17 mlrd. trumpųjų pranešimų, o 2002 m. jų skaičius padidėjo net 20 kartų. Dabar per metus išsiunčiama apie 7 trln. SMS žinučių (200 tūkst. per sekundę).

N. Papworthas dabar gyvena prancūziškajame Kanados mieste Monrealyje su žmona ir trimis vaikais, dirba programinės įrangos architektu.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apie svarbiausius euro įvedimo įvykius gyventojai bus informuoti ir SMS žinutėmis

Lietuvos bankas ir didieji mobiliojo ryšio operatoriai sutarė dėl bendradarbiavimo informuojant Lietuvos visuomenę apie euro įvedimą šalyje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »