Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 1 d. sekmadienis

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę.

Padaręs analizę  A. Tipp pateikia keletą variantų: 
– Pasiekimų fiksavimas (angl. milestones) – kraujo donorai galės stebėti savo kraujo davimo progresą ir matyti kaip vystosi jų „karjera“ šioje srityje. Informacija taip pat galėtų būti atvaizduojama progreso schemose; 
– Atlygio sistema (angl. reward system) – suteikiami taškai atsižvelgiant į kraujo davimą. Reikia numatyti, kad surinkus tam tikrą kiekį taškų, donoras bus apdovanotas – gaus atlygį; 
– Nukreipimai (angl. referals) – jeigu donorai pritraukia/nukreipia daugiau žmonių duoti kraujo, gauna daugiau taškų; 
– Bendruomenė ir varžymasis (angl. community&competition) – turi būti lyderių lentos, kuriose atvaizduoti reitingai, kas kiek taškų turi, kas pirmauja ir pan. Tai turėtų paskatinti bendruomenės narius varžytis tarpusavyje ir siekti geresnių rezultatų. Geresnių rezultatų siekimas – reiškia dažnesnis kraujo davimas ir kitų pritraukimas į šį procesą.

Jeigu tokiais metodais būtų sužaidybintas kraujo davimas, jokiu būdu to nereikia vertinti to kaip žaidimo. Juk niekas neduos kraujo tam, kad smagiai praleistų laiką. Taip elgiamasi siekiant padėti kitiems. O žaidimizacijos įvedimas kraujo donorystės srityje galėtų padaryti patį procesą patrauklesniu ir labiau įtraukiančiu tiems, kurie jame dalyvauja ir paskatintų sudalyvauti kitus. Kita vertus, savo pasiekimų parodymas per socialines medijas taip pat veikia kaip stiprus motyvatorius, kadangi žmonės yra labai linkę pasiskelbti, kiek taškų jie surinko vienoje ar kitoje srityje.

Panašu, kad Niujorke panaši sistema jau veikia. Galima pasitikrinti kraujo donorystės istoriją ir pažiūrėti kaip gali būti renkami taškai – mydonoradvantage.com . Tai puiki pradžia siekiant žaidimizuoti kraujo donorytę.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »