Lietuva įsiveržė į pasaulio investicijų lyderių dešimtuką

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 4 d. ketvirtadienis

Pagal tiesioginių užsienio investicijų projektų planuojamas sukurti darbo vietas milijonui gyventojų Lietuva užima 10 vietą pasaulyje, rodo naujausia „IBM Global Location Trends 2016“ ataskaita. Praėjusiais metais tame pačiame reitinge Lietuva buvo 18 vietoje.

„Ataskaitos rengėjų vertinimu, planuojamos darbo vietos yra geriausias tiesioginių užsienio investicijų projektų vertinimo rodiklis. Nors daugelis organizacijų seka investicijas į ilgalaikį turtą, vis dėlto šis rodiklis dažnai yra neskelbiamas, todėl tokie duomenys nėra baigtiniai. Be to, reitingo sudarytojai pastebi, kad iki 70-80 proc. investicijų skiriama įrangai ir reikmenims, gaunamiems iš kitų šalių, todėl tai turi mažai įtakos šalies ekonomikai. Tuo tarpu sukurtos darbo vietos atspindi tiesioginį ekonominį poveikį šalies viduje“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Pagal šią ataskaitą Estija užimą 12 vietą, Latvija – 17 vietą, o Lenkija į dvidešimtuką nepatenka. Reitinge pirmauja Makedonija ir Serbija. Tiesa, Lietuvoje užsienio investuotojai planuoja aukštesnę pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas – pagal imlumą žinioms ir kuriamą pridėtinę vertę Lietuva taip pat užima 10 vietą. Šioje srityje pirmauja Airija, Singapūras ir Šveicarija.

„Vos dvi šalys pakliūva ir į daugiausiai suplanuotų darbo vietų milijonui gyventojui dešimtuką, ir į suplanuotų darbo vietų vertės lygio dešimtuką. Tai Lietuva ir Airija. Užsienio investuotojai šiose šalyse linkę kurti daugiau aukštesnės kvalifikacijos reikalaujančių ir gerai apmokamų darbo vietų. Ateityje tai gali turėti lemiamos įtakos, nes didėjantis automatizavimas neigiamai paveiks šalis, kurių pagrindinis pranašumas yra pigi darbo jėga. Tuo tarpu šalys, kurios išsiskiria išvystyta skaitmenine infrastruktūra, talentais ir lengvu priėjimu prie pagrindinių rinkų, gali sulaukti daugiau automatizuotos gamybos, ypač vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu“, – pastebi M. Katinas.

Be to, ataskaitos rengėjai Lietuvą išskiria kaip vieną pagrindinių finansinių paslaugų investicijų vietų.

„Tai, kad Lietuvoje metai iš metų daugėja ne tik gamybos įmonių, bet ir užsienio bendrovių, įdarbinančių aukštesnę pridėtinę vertę kuriančius specialistus, yra geras ženklas šalies ekonomikai. Ūkis turi būti subalansuotas taip, kad jame nišą atrastų kiekvienas darbuotojas“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Investuok Lietuvoje“ analitikų duomenimis, 2015 metais Lietuvoje nuspręsta įgyvendinti 55 tiesioginių užsienio investicijų projektus, kuriais planuojama sukurti daugiau nei 3 140 darbo vietų. „Investuok Lietuvoje“ pritraukė 31 projektą, o numatomų sukurti darbo vietų skaičius siekia beveik 2 650.

Šaltinis: investlithuania.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha