PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“ atgarsiai

Publikuota: 2022 m. birželio 13 d. pirmadienis

Gegužės 25-26 dienomis „Penkių kontinentų“ įmonių grupė dalyvavo PLUS forume „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. Renginys vyko Uzbekistane, Taškente, su Uzbekistano centrinio banko ir „IT-Park“ palaikymu. Į jį susirinko IT įmonės, mažmeninės prekybos tinklų ir el. komercijos atstovai, bankinės ir atsiskaitymų pramonės ekspertai.

BS/2 buvo forumo Premium rėmėja ir dalyvė. Kartu su partneriais „Diebold Nixdorf“, CPS ir S&G bendrovė pristatė įvairius bankininkystės ir mažmeninės prekybos sprendimus, skirtus bankomatų apsaugai užtikrinti, funkcionalumui išplėsti, grynųjų pinigų poreikiui bankomatuose planuoti ir kt.

Renginyje taip pat buvo pademonstruoti naujausios kartos „Diebold Nixdorf“ bankomatai su NFC, ETS funkcijomis ir šiuolaikišku jutikliniu ekranu.

Be to, forume pirmą kartą pristatyta ir BS/2  partnerės CPS banknotų perskaičiavimo bei rūšiavimo įranga.

Kartu su „Crystal Service“ taip pat buvo pademonstruotos „Set Retail 10“ pagrindu veikiančios jutiklinės kasos ir CSI K savitarnos kasos.

BS/2 atstovai dalyvavo ir forumo metu vykusioje konferencijoje. BS/2 regiono vadovas Anton Valinčius kartu su Uzbekistano banko „Ipak Yuli“ Mažmeninės prekybos einamosios veiklos ir kontrolės vadovu Umid Chodžibekov pristatė pranešimą „Bankinė savitarna – šiuolaikinės bankininkystės pagrindas“. Pristatymo metu įvyko ir BS/2 kartu su „Ipak Yuli“ nufilmuoto dokumentinio filmo premjera apie bankomatų tinklo plėtrą šalyje.

BS/2 gen. direktoriaus pavaduotojas strateginių krypčių plėtrai Kirill Ovsiannikov skaitė pranešimą „Unikalios atsiskaitymo mokėjimo kortelių skaitytuvais ekosistemos diegimas Uzbekistane“. Jis papasakojo apie programinės sistemos „TransLink.iQ“, skirtos valdyti mokėjimo terminalų tinklui ir paskirstyti mokėjimo operacijoms, diegimo projektą. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į galimybę išplėsti mokėjimo skaitytuvo funkcijas, kad jis ne tik priimtų atsiskaitymus kortelėmis, bet ir atliktų kasos aparato ir fiskalizavimo funkcijas. Toks atsiskaitymo įrenginys pardavėjui padeda sutaupyti išlaidas, sutrumpina klientų aptarnavimo laiką.

BS/2 ekspertų seminaras: grynųjų pinigų tvarkymo optimizavimas

2022 m. gegužės  27 d. Uzbekistane, Taškente, viešbučio „Hyatt Regency Tashkent“ konferencijų salėje, vyko seminaras „Grynųjų pinigų apdorojimo optimizavimas. Bankinė savitarna“, pratęsęs Plus forumo renginių ciklą.

„Tenge Bank“ Kortelių apdorojimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Sanžar Šamsutdinov papasakojo apie grynųjų pinigų poreikio bankomatuose planavimą ir pasidalijo patirtimi taikant programinį sprendimą „Cash Management.iQ“ optimaliam grynųjų pinigų paskirtymui jų įnešimo ir išdavimo vietose. „Tenge Bank“ – pirmoji finansinė organizacija regione, įdiegusi „Cash Management.iQ“ inkasacijos užsakymams valdyti, planuoti ir grynųjų poreikiui stebėti.

Apie grynųjų pinigų cirkuliacijos infrastruktūros optimizavimo specifiką seminare papasakojo „Halyk Bank“ Grynųjų pinigų inkasavimo skyriaus vadovas  Didar Žankin.

BS/2 strateginių projektų vadovas Zaur Yusifov seminare kalbėjo apie inovacinius grynųjų pinigų cirkuliavimo sprendimus, o BS/2 gen. direktoriaus pavaduotojas strateginių krypčių plėtrai Kirill Ovsiannikov pademonstravo pačią „Cash Management.iQ“ sistemą ir jos atskirą modulį „Vault.iQ“.

Seminaro pabaigoje „BS/2 Tashkent“ direktorius Marat Gatiiatov pakvietė praktiškai išbandyti pinigų perskaičiavimo bei rūšiavimo įrangą.

Renginio metu buvo pademonstruota ši įranga:

► CPS banknotų perskaičiavimo bei rūšiavimo mašina „X Range X5500“. Penkis banknotų rūšiavimo skyrius turintis įrenginys užtikrina kokybišką grynųjų pinigų apdorojimą skaičiavimo centruose, centriniuose bankuose įstaigose, inkasavimo tarnybose ir mažmeninės bei pramogų srities įmonėse.

► „Tresmer“ nerūšiuotų grynųjų apdorojimo sistema „TBS-1000“, padedanti 40-70 proc. paspartinti pirminį grynųjų pinigų apdorojimą, palyginti su rankiniu jų apdorojimu. Prie jos gali dirbti vienas ar du  skaičiavimo centro darbuotojai.

►„Henkovac“ vakuuminis banknotų pakavimo įrenginys T5. Tai našus trijų paketų banknotų įrenginys, pagamintas iš nerūdijančio plieno ir turintis 21 m³/h veikiantį Vokietijos gamintojo „Busch“ siurblį.

► „SmartTec“ monetų rūšiuoklė R6. Geba atrūšiuoti užsienietiškus pinigus, sugadintas ir nebegaliojančias monetas. Tikimasi, kad Uzbekistane bus ypač populiarus, nes Centrinis bankas planuoja pakeisti 1000 sumų kupiūras į monetas.

PLUS forumas – puiki erdvė susitikti bankinės bei mažmeninės prekybos rinkos dalyviams ir ekspertams, užsimegzti naujiems kontaktams, kurie įneštų inovacijų į Uzbekistaną. Renginio dalyviai turėjo progą pabendrauti su rinkos lyderiais, susipažinti su šiuolaikiška įranga ir naujausiais bankinės srities programiniais sprendimais.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:08 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

susiję straipsniai