„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją

Publikuota: 2020 m. lapkričio 20 d. penktadienisLapkričio 21 d. minima Pasaulinė televizijos diena. Mums ši diena ypatinga, nes jau beveik 15 metų teikiame „Penki“ IPTV paslaugas. Sveikiname visus savo televizijos žiūrovus ir siūlome jūsų dėmesiui 5 įdomius faktus apie televiziją.

  1. Pirmasis televizijos bokštas buvo pastatytas dar 1926 m., Berlyne. Palyginti su šiuolaikiniais televiziją transliuojančiais gigantais, jis atrodo gana kukliai, tesiekdamas 150 m. Pats aukščiausias televizijos bokštas stovi Japonijoje ir yra vadinamas „Tokijo dangiškuoju medžiu“. Jo aukštis — 634 m. (plg. Vilniaus televizijos bokšto aukštis — 326,5 m.). Beje, Tokijo TV bokšte yra įsikūręs pramogų ir prekybos centras. 2011 m. kovą žemės drebėjimo metu nugriuvo jo smaigalys, tačiau pats bokštas išliko, išsaugodamas architektų garbę.
  2. Pirmąja komercine televizine reklama laikomas filmukas, parodytas 1941 m. liepos 1 d. per Niujorko televizijos stotį WNBT. Beisbolo varžybų pertraukos metu žemėlapyje pasirodė laikrodis, o diktoriaus balsas už kadro pranešė dabartinį laiką. Tokia idėja buvo įgyvendinta laikrodžių gamintojos „Bulova Watch Company“ užsakymu. Reklama įmonei kainavo tik 9 dolerius. Juokinga suma, atsižvelgiant į šiandieninius reklamos biudžetus.
  3. Pats ilgiausias serialas — ne, ne „Santa Barbara“, kaip dauguma galvoja, o „Kelrodė šviesa“ (angl. „Guiding Light“). Jis pradėtas transliuoti 1937 m. Tiesa, iš pradžių ne per televiziją, o per radiją. Į televiziją jis persikėlė 1952 m. ir buvo rodomas iki 2009 m. Iš viso išleista 15 763 serijų.
  4. Retas žino, kad Anglijoje įvestas televizijos mokestis. Ji buvo priimtas 2010 m. Mokestį privalo mokėti visi, kurie perka televizorių arba jį žiūri. Surinkti pinigai investuojami į televizijos tobulinimą ir vienintelio Anglijos kanalo, nerodančio reklamos  — BBC — turinio kūrimą.
  5. Pats brangiausias televizijos kontraktas buvo pasirašytas su televizijos laidų prodiusere ir vedėja Oprah Winfrey. Per šešerius metus (nuo 1994 m. iki 2000 m.) jai sumokėta 300 mln. dolerių. Tačiau pats populiariausias pasaulyje šou yra „Top Gear“. Ši britų laida apie automobilių aistruolius įrašyta į Gineso knygą kaip televizijos laida, turinti daugiausia žiūrovų  (350 mln.).

Kviečiame „Penki“ televizijos žiūrovus taip pat įsijungti TV kanalą „Sony Turbo“ ir įvertinti lenktynininkų meistriškumą laidoje „Top Gear“! Na, o kitų laidų ir TV serialų mėgėjams siūlome rinktis iš 130 „Penki“ TV siūlomų kanalų.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai