Devintoji „Tyrėjų naktis“: 18 įspūdingų valandų su mokslo atradimais

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 27 d. penktadienis

Šiandien didžiuosiuose šalies miestuose mokslo pasaulį  pažinti kviečianti „Tyrėjų naktis“ visus pasitinka su gerokai daugiau praktinių veiklų, nei anksčiau. Daugiau kaip 180 renginių kiekvieną – nuo pačių mažiausių iki senjorų, – laukia mokslininkų darbo erdvėse – institutuose, mokslo ir tyrimų laboratorijose. Čia demonstruojami stulbinami eksperimentai ir simuliacijos, naujus horizontus atveriančios parodos ir ekskursijos, paskaitos ir audringos diskusijos įtrauks ir nepaliks abejingų mokslo pasauliui. 

„Praėjusiais metais labiausiai traukė tos erdvės, kuriose buvo galimybė savo rankomis prisiliesti prie mokslo: išbandyti, sukonstruoti, paeksperimentuoti, paliesti ir pajausti. Todėl šiemet kviečiame į daugiau kaip 80 praktinių veiklų – kūrybinių dirbtuvių, interaktyvių paskaitų ir eksperimentų. Vietos į kai kuriuos iš šių renginių „ištirpo“ vos pradėjus registraciją, tad panašu, kad penktadienio įvykis yra ypač laukiamas visoje Lietuvoje. Nespėję užsiregistruoti neturėtų nukabinti nosies – daugybė veiklų yra atviros ir priims visus norinčius“, – šių metų renginius pristato Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius.

Renginių programą padės susiplanuoti specialiai sukurta „Tyrėjų nakties“ programėlė išmaniesiems telefonams, turintiems Android arba iOS operacines sistemas. Vilniaus ir Kauno tyrėjai, lankydamiesi „Tyrėjų nakties“ renginiuose ir žaisdami programėlėje esantį žaidimą, galės laimėti specialius projekto prizus.

Vilniuje tradiciškai dalis renginių vyks ir viešose vietose – keturiose „Coffee Inn“ kavinėse įspūdingus bandymus rodys chemikai ir fizikai, kalbos specialistai nagrinės paauglių bei charizmatiškų pašnekovų kalbėseną, taip pat į galybę klausimų apie mokslą atsakys „FameLab“ pranešėjai.

Sostinės universitetuose ir jų laboratorijose vyksiantys renginiai mokslo entuziastus kvies pažinti robotus ir lazerius, tapti pilotais kompiuterinio treniruoklio pagalba, išbandyti automobilio slydimo sistemas. Renginio transliacijas iš fizikų eksperimentų ir diskusijų bei Filosofijos fakulteto paskaitų bus galima stebėti www.tv.tyrejunaktis.lt.

Susikonstruoti vandens slėgio raketas ir programuoti robotus, išvykti į naktinę ornitologijos ekspediciją ar išgirsti apie visatą ir jos istoriją ar nano metodų taikymą bei diskutuoti apie minčių skaitymą kvies Kaune įsikūrusios aukštosios mokyklos.

Klaipėdiečiai „Tyrėjų nakties“ metu mokysis valdyti laivą ir išbandyti laivo švartavimo simuliatorių. Įdomiuosius eksperimentus gamtoje rodys bei atsakymus į klausimus, ar augalai mato, jaučia ir girdi pateiks botanikos ekspertai. Šiauliuose smalsuolius pasitiks keliolika aktyvių ir interaktyvių veiklų – bus nagrinėjamos akiai nematomo pasaulio paslaptys, gaminami kvapai bei gaudomas oras: renkama tai, kas jame sklando mums nepastebint. Keletas renginių mokslo įdomybių ištroškusių lankytojų lauks Panevėžyje bei Molėtų observatorijoje.

Praėjusių metų „Tyrėjų naktis“ sulaukė milžiniško susidomėjimo – vykusiose renginiuose dalyvavo daugiau kaip 10 tūkstančių mokslo virtuvę norėjusių pamatyti smalsuolių.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »

Trečiasis Vilniaus inovacijų forumas: nuo svečių iš NASA iki atviro inovacijų maršruto vilniečiams

Forume „Innovation Drift“ didelis dėmesys bus skiriamas kibernetiniam saugumui, potencialiems technologijų keliamiems pavojams, robotikai, transportui, kosminėms ir nanodalelių technologijoms, išmaniems miestams. skaityti »

Baltijos kelio 28-osioms metinėms paminėti – paroda ir koncertas

LR Seimo rūmuose eksponuojama fotografijų paroda „Bunda jau Baltija“. skaityti »

Lietuvos paviljonas parodoje „EXPO 2017“ – svarbių tarptautinių susitikimų vieta

Lietuvos paviljonas yra tarp dešimties populiariausių tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, paviljonų. skaityti »

SMK organizuoja jaunimo kūrybos festivalį „Galiu kurti prie jūros“

Liepos 11–13 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą organizuojamas jaunimo kūrybiškumą skatinantis trijų dienų festivalis „Galiu kurti prie jūros“. Festivalis yra nemokamas, skirtas 14-25 metų jaunimui, ieškančiam prasmingos ir kūrybiškos veiklos. skaityti »

VU biblioteka kviečia į parodą „Keliaujanti Lietuva“

Vilniaus universiteto biblioteka pasitinka vasarą, pristatydama teminę parodą „Keliaujanti Lietuva“. skaityti »

Parodoje „EXPO 2017“ – Nacionalinė Lietuvos diena

Kazachstano sostinėje Astanoje nuo birželio 10 d. vyksta pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Joninių išvakarės, birželio 23-ioji, parodoje paskelbta Lietuvos nacionaline diena. skaityti »

8-asis „Hacker Games“: nuo uodų naikinimo aparato iki išmaniųjų technologijų akliesiems

Visą savaitgalį kūrybiškiausi programinės, techninės įrangos ir žaidimų kūrėjai varžėsi 8-ajame VGTU „LinkMenų fabrike“ vykusiame hakatone „Hacker Games“. skaityti »

LR Ūkio ministras dalyvauja gyvybės mokslų forume „BIO International Convention 2017“ JAV

Birželio 18–23 d. ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius kartu su verslo ir mokslo delegacija bei VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. skaityti »

„Hacker Games“ hakatono dalyviams talkins profesionalūs mentoriai

Birželio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“ startuos aštuntasis hakatonas „Hacker Games“. skaityti »