Devintoji „Tyrėjų naktis“: 18 įspūdingų valandų su mokslo atradimais

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 27 d. penktadienis

Šiandien didžiuosiuose šalies miestuose mokslo pasaulį  pažinti kviečianti „Tyrėjų naktis“ visus pasitinka su gerokai daugiau praktinių veiklų, nei anksčiau. Daugiau kaip 180 renginių kiekvieną – nuo pačių mažiausių iki senjorų, – laukia mokslininkų darbo erdvėse – institutuose, mokslo ir tyrimų laboratorijose. Čia demonstruojami stulbinami eksperimentai ir simuliacijos, naujus horizontus atveriančios parodos ir ekskursijos, paskaitos ir audringos diskusijos įtrauks ir nepaliks abejingų mokslo pasauliui. 

„Praėjusiais metais labiausiai traukė tos erdvės, kuriose buvo galimybė savo rankomis prisiliesti prie mokslo: išbandyti, sukonstruoti, paeksperimentuoti, paliesti ir pajausti. Todėl šiemet kviečiame į daugiau kaip 80 praktinių veiklų – kūrybinių dirbtuvių, interaktyvių paskaitų ir eksperimentų. Vietos į kai kuriuos iš šių renginių „ištirpo“ vos pradėjus registraciją, tad panašu, kad penktadienio įvykis yra ypač laukiamas visoje Lietuvoje. Nespėję užsiregistruoti neturėtų nukabinti nosies – daugybė veiklų yra atviros ir priims visus norinčius“, – šių metų renginius pristato Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius.

Renginių programą padės susiplanuoti specialiai sukurta „Tyrėjų nakties“ programėlė išmaniesiems telefonams, turintiems Android arba iOS operacines sistemas. Vilniaus ir Kauno tyrėjai, lankydamiesi „Tyrėjų nakties“ renginiuose ir žaisdami programėlėje esantį žaidimą, galės laimėti specialius projekto prizus.

Vilniuje tradiciškai dalis renginių vyks ir viešose vietose – keturiose „Coffee Inn“ kavinėse įspūdingus bandymus rodys chemikai ir fizikai, kalbos specialistai nagrinės paauglių bei charizmatiškų pašnekovų kalbėseną, taip pat į galybę klausimų apie mokslą atsakys „FameLab“ pranešėjai.

Sostinės universitetuose ir jų laboratorijose vyksiantys renginiai mokslo entuziastus kvies pažinti robotus ir lazerius, tapti pilotais kompiuterinio treniruoklio pagalba, išbandyti automobilio slydimo sistemas. Renginio transliacijas iš fizikų eksperimentų ir diskusijų bei Filosofijos fakulteto paskaitų bus galima stebėti www.tv.tyrejunaktis.lt.

Susikonstruoti vandens slėgio raketas ir programuoti robotus, išvykti į naktinę ornitologijos ekspediciją ar išgirsti apie visatą ir jos istoriją ar nano metodų taikymą bei diskutuoti apie minčių skaitymą kvies Kaune įsikūrusios aukštosios mokyklos.

Klaipėdiečiai „Tyrėjų nakties“ metu mokysis valdyti laivą ir išbandyti laivo švartavimo simuliatorių. Įdomiuosius eksperimentus gamtoje rodys bei atsakymus į klausimus, ar augalai mato, jaučia ir girdi pateiks botanikos ekspertai. Šiauliuose smalsuolius pasitiks keliolika aktyvių ir interaktyvių veiklų – bus nagrinėjamos akiai nematomo pasaulio paslaptys, gaminami kvapai bei gaudomas oras: renkama tai, kas jame sklando mums nepastebint. Keletas renginių mokslo įdomybių ištroškusių lankytojų lauks Panevėžyje bei Molėtų observatorijoje.

Praėjusių metų „Tyrėjų naktis“ sulaukė milžiniško susidomėjimo – vykusiose renginiuose dalyvavo daugiau kaip 10 tūkstančių mokslo virtuvę norėjusių pamatyti smalsuolių.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »