BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Publikuota: 2023 m. liepos 19 d. trečiadienis

Lietuvos komandai pirmą kartą pavyko užimti prizines vietas Europos rungtynių šokių čempionate. Tarp čempionių – ir penkiolikmetė mergina iš Ukrainos, atvykusi gyventi į Vilnių, kai jos šalyje prasidėjo karas. Jos kelionę į čempionatą parėmė BS/2.

Liepos 8-9 dienomis Vokietijoje, Vysbadene, vyko Europos rungtynių šokių („cheerleading“) čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavusi Lietuvos rungtynių šokių federacijos komanda užėmė net 7 prizines vietas, parsivežė 3 aukso ir 4 sidabro taures! Pirmąsias vietas iškovojo mergaičių ir merginų duetai, o antrąsias – du duetai ir dvi komandos (jas sudaro iki 10 šokėjų).

Tarp prizines vietas užėmusių šokėjų – iš Ukrainos atvykusi Karina Gasanova. Ji iškovojo pirmąją vietą duetų varžybose ir antrąją komandinėse. 15-ikos metų mergina kartu su mama ir jaunesne seserimi į Vilnių atvyko Ukrainoje kilus karui.

Iki to laiko ji aktyviai treniravosi Kijeve, 2021 m. laimėjo trečiąją vietą Ukrainos čempionate su solo pasirodymu, o 2022 m. Kijevo čempionate su solo pasirodymu užėmė pirmąją vietą ir tikėjosi tapti tų metų Ukrainos rungtynių šokių varžybų laimėtoja. Karinos svajonė išsipildė kiek kitaip – jai teko garbė atstovauti Lietuvai, tačiau čempionato metu scenoje plevėsavo ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliava.

Prieš išvykdama į Vokietiją, Karina šių metų gegužės mėnesį iškovojo dar du aukso medalius (už komandinį ir solo pasirodymus) Latvijos rungtynių šokių čempionate, o birželį  – net 4 aukso medalius Lietuvos rungtynių šokių čempionate (už jazz solo šokį, laisvo stiliaus duetą, laisvo stiliaus komandinį šokį ir komandinį šokį). Karina ne tik šoka pati, bet ir treniruoja jaunesnių (8-12 m.) mergaičių komandą, kuri Lietuvos čempionate taip pat gavo medalį už 2-ąją vietą.

Karinos kelionę rėmė UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), kuri įdarbino ir į Lietuvą atvykusią jos mamą. Dabar Karinos laukia dar viena kelionė – į Japoniją, kur vyks Pasaulio rugtynių šokių čempionatas.

Nuotraukoje: Karinos mama Tetiana, Karina Gasanova, Lietuvos federacijos prezidentė Jelena Koroliova, „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

„Širdyje jaučiau, kad pavyks užimti aukštą vietą, bet kad pirmą – tai man buvo didelis netikėtumas. Esu labai laiminga. Dabar dvi savaites pailsėsiu, o po to reikės rimtai treniruotis, nes pasaulio čempionate  reikia pasirodyti dar stipriau“, – sakė  Karina Gasanova.

Karina ne tik keturis kartus per savaitę treniruojasi su komanda, bet ir papildomai savarankiškai sportuoja BS/2 įmonės sporto erdvėje.

„Džiaugiuosi galimybe paremti iš Ukrainos atvykusios mergaitės svajonę šokti ir aktyviai siekti tikslo. Jos akys dega tokia jėga, kuria neįmanoma netikėti, todėl nė akimirkos neabejojau, kad jai pavyks, –  sako „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas ir BS/2 gen. direktorius Idrakas Dadašovas.

Rungtynių šokiai (angl. „cheerleading“) – iš JAV kilusi sporto šaka, reikalaujanti gero fizinio pasirengimo, didžiulės ištvermės ir valios. Tai gimnastikos, baleto, akrobatikos bei įvairių šokių stilių mišinys.

Lietuvoje nuo 2018 m. įsteigta Lietuvos rungtynių šokių federacija. Beveik tiek pat laiko veikia ir rungtynių šokių HOO studija. Federacijos prezidentė ir HOOO studijos vadovė Jelena Koroliova teigia, kad šis sportas ugdo pasitikėjimą savimi, stiprybę ir sveikos gyvensenos įpročius. Studijos šokėjos kartą jau dalyvavo Europos rungtynių šokių čempionate 2019 metais, tuomet pavyko užimti 4-ąją vietą.

 „Kai kas mano, kad „cheerleading“ – tiesiog sirgalius linksminantis mergaičių šokis prieš krepšinio varžybas. Tačiau iš tikrųjų jis jau tapo atskira sporto šaka, tad mūsų tikslas – dalyvauti ir laimėti būtent šios šakos čempionatuose. Didžiuojuosi sako komanda ir žinau, kad galime dar geriau. Dabar dvi savaites ilsėsimės, o po to laukia daug darbo, nes ruošime naują programą, tobulinsime technines detales, atsižvelgsim į klaidas, kurių pasitaikė. Už „juodą darbą“ turi būti atlyginta. O ašaros laukia bet kuriuo atveju, tikėkimės, kad tai bus laimės ašaros“, – sako Jelena Koroliova.

Jelena tikisi, kad rungtynių šokių sporto šaka Lietuvoje dar labiau išpopuliarės ir taps pasirenkamuoju kūno kultūros dalyku, kaip yra JAV koledžuose. Vilniaus Fabijoniškių gimnazija  – pirmoji Lietuvoje mokymosi įstaiga, kurios moksleivės rungtynių šokius jau gali pasirinkti kaip mokomąjį dalyką vietoje kūno kultūros pamokos. 

Ukrainoje ši sporto šaka yra aukšto lygio ir suteikia sportininkams galimybę tapti šio sporto meistrais. Lietuvoje tokių galimybių kol kas nėra.

O 8-18 m. mergaites, norinčias tobulinti savo šokių įgūdžius, Jelena kviečia į vasaros stovyklą „Cheerleading – Ballet – Contemporary“, kuri vyks liepos 30 - rugpjūčio 6 d. Stovykloje užsiėmimus ves geriausi baleto, šiuolaikinių ir rungtynių šokių dėstytojai. Registracija >>

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai