Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Publikuota: 2020 m. rugpjūčio 19 d. trečiadienis

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu.  

Gerokai išaugo dienos eterio, kuris anksčiau nebuvo laikomas populiariu laiku, žiūrimumo rodikliai. Nuo karantino pradžios žiūrovų, stebinčių televizijos programą dienos metu, skaičius šoktelėjo net  60 procentų.

Koronaviruso sąlygos ne itin pakeitė sostinės gyventojų televizijos pomėgius. Populiariausiųjų sąraše ir toliau lyderiauja bendro pobūdžio kanalai, kurių programą sudaro ir naujienos, ir serialai, ir pramoginės laidos: LRT, TV3 ir LNK.

„Karantino metu televizorius vėl tapo visos šeimos traukos centru. Norėjome paįvairinti savo klientų laisvalaikį, todėl išplėtėme nemokamų TV kanalų sąrašą. Daugybė žiūrovų laukė, kada atsiras DELFI TV. Šis kanalas akimirksniu šoko į reitingų viršūnes, sudomindamas originaliu naujienų pateikimu, autorinėmis laidomis, apžvelgiančiomis aktualius įvykius, interviu su įdomiais pašnekovais“, – pasakoja šviesolaidinio interneto „Penki“ ir IPTV paslaugas teikiančios „Penkių kontinentų“ grupės įmonės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktorius Evaldas Girskus.

Pasak jo, didžiulio susidomėjimo šiuo periodu taip pat sulaukė TV kanalai „Viasat History“ ir „Viasat Explore“, transliuojantys dokumentines laidas apie mokslą, technologijas bei istoriją.

Kadangi dėl karantino buvo atšaukta daug sporto renginių ir nevyko jų tiesioginės transliacijos, gerokai sumažėjo „TV3 Sport“ TV rinkinio prenumeratorių. Tačiau čempionų lyga pamažu sugrąžina sirgalius prie ekranų.

„Karantino laikotarpiu daugiau nei 20 proc. išaugo pažintinio ir pramoginio turinio poreikis. Lyderiaujančias pozicijas išsikovojo naujienų ir analitinių laidų programos, kurių žiūrimumas balandį sumušė visus rekordus“, – pasakoja „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ TV projektų vadovė Natalija Dmitrijeva.

Ji pabrėžia, kad programų populiarumas priklauso nuo pačios auditorijos, kuri gerokai atjaunėjo. Išsitęsusių atostogų metu jaunimas vėl grįžo prie tradicinio linijinio žiūrimumo. Moksleiviams ir studentams atsirado daugiau laisvo laiko, kurį jie praleido ne tik prie telefonų, bet ir prie televizorių. Be to, pastebėta, kad išaugo naudojimasis TV programų archyvais.

Dauguma iš mūsų ir toliau mieliau renkasi keliauti virtualiai, prie televizorių ekranų, ir nerizikuoja eiti į kino teatrus. Kai kuriose šalyse jau prasidėjo antroji pandemijos banga, vėl įsigali tam tikri apribojimai. Internetas ir televizija tokiu atveju tampa kone vieninteliu laisvalaikio leidimo būdu.

„Artėjant antrajai pandemijos bangai, rūpindamiesi savo klientais, išplėtėme teikiamų paslaugų pasirinkimą. Keletą kartų padidinome skaičių TV kanalų, kurių programą galima įsirašyti ir peržiūrėti laidų archyvą. Norėjome, kad turinys būtų prieinamas žiūrovams bet kokiu metu. Pagerinome ir archyvinių įrašų kokybę. Be to, pasirinkti programos kalbą nuo šiol taip pat galima ne tik žiūrint programą tiesiogiai, bet ir ją atsisukant. Mūsų tikslas – pasiūlyti televizijos žiūrovams daugiau galimybių“, – priduria „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktorius.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

„BS/2 Georgia“ tapo oficialiu Sakartvelo fiskalinių duomenų operatoriumi

„BS/2 Georgia“ siūlo Sakartvelo rinkai mokėjimo kortelių skaitytuvus, kurie gali atlikti fiskalizavimo funkciją ir atstoti kasos aparatus. skaityti »

„Penki kontinentai“ meno galerijose – jaunimo socialinė akcija

„Penkių kontinentų“ meno galerijose vyko jaunimo socialinė akcija „Protas, grožis, sveikata – mūsų ateities pradžia“. skaityti »

BS/2 tęsia bendradarbiavimą su „Halyk Bank“

BS/2 jau ne vienerius metus bendradarbiauja su stambiausiu Kazachstano banku „Halyk Bank“. skaityti »

„ASHBURN International“ įžengia į Vakarų Europą (3)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine įmone DECTA. skaityti »

Uzbekistane vyko mokymai „Ipak Yuli“ banko darbuotojams (1)

BS/2 Kompetencijos centro specialistai reguliariai organizuoja mokymus finansų įstaigų inžinieriams, prižiūrintiems bankomatų tinklus. skaityti »

„Victoriabank“ bankomatų tinklą papildė šiuolaikiški „DN-series“ bankomatai (14)

„DAAC System Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 pristatė „Victoriabank“ 100 naujų bankomatų. skaityti »

Uzbekistano banko „Aloqabank“ darbuotojai tobulino bankomatų žinias (4)

BS/2 ekspertai Uzbekistane vedė mokymus „Aloqabank“ techninės bankomatų priežiūros specialistams. skaityti »

„Intersect 2022“: bankininkystės tendencijų analizė ir technologinės naujovės (4)

2022 m. birželio 13–15 d. BS/2 atstovai dalyvavo konferencijoje „Intersect“. skaityti »

PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“ atgarsiai (5)

Žiūrėkite vaizdo reportažą iš PLUS forumo „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Kavos galia“ suteikia galių jaustis reikšmingu (4)

Prie įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuro Vilniuje ir vėl viešėjo iniciatyvos „Kavos galia“ automobilis. skaityti »