Informaciniai renginiai regionuose vėl padės pereinant prie skaitmeninės televizijos

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 26 d. sekmadienis

Susisiekimo ministerijos organizuojamų išvažiuojamųjų konferencijų metu specialistai gyventojams ir vietinei žiniasklaidai atsakinės į svarbiausius klausimus apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą ir perėjimą prie skaitmeninės televizijos bei demonstruos, kaip pritaikoma tam reikalinga įranga.

„Analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos pasirinkimo klausimas opiausias gyvenantiesiems periferiniuose Lietuvos rajonuose. Šiam technologiniam pokyčiui kai kuriems gyventojams gali prireikti papildomo pasiruošimo – įdiegti TV priedėlį, sureguliuoti anteną ar panašiai, o šiuo atveju itin svarbus ir tiesioginis bendravimas – gyvos demonstracijos, proceso išaiškinimas“, – aiškino susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Neturintieji galimybės atvykti į išvažiuojamuosius seminarus visuomet gali skambinti visą parą veikiančiu ne–mokamu numeriu 8 800 00150, kuriuo atsiliepę kompetentingi konsultantai suteiks visą reikiamą informaciją apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą, priedėlius, dekodavimo korteles, televizoriaus programavimą žiūrėjimui, konsultuos kitais su skaitmenine televizija susijusiais klausimais.

Norintieji sužinoti, kokios rūšies skaitmeninė televizija pasiekiama jų gyvenamoje teritorijoje, taip pat gali pasinaudoti paieškos funkcija oficialiame perėjimo prie skaitmeninės televizijos kampanijos tinklalapyje http://www.skaitmenine2012.lt/lt/. Jame esančiame paieškos laukelyje pagal pateiktus nurodymus įvedus savo gyvenamosios vietos duomenis, paieškos sistema pateiks išsamią informaciją, kokios rūšies skaitmeninę televiziją galite matyti ir kokie tiekėjai konkrečioje teritorijoje siūlo skaitmeninės televizijos paslaugas.

Susisiekimo ministerijos užsakymu 2011 m. pabaigoje atliko tyrimo duomenimis, daugiau kaip 90 proc. gyventojų žino, kad analoginės antžeminės televizijos transliavimas bus nutrauktas ir bus pereita prie skaitmeninės televizijos. Daugiau kaip pusė apklaustųjų teigiamai vertina perėjimą prie skaitmeninės televizijos, o 60 proc. apklaustų regionų gyventojų teigia jau šiuo metu galintys žiūrėti skaitmeninės televizijos programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha